Przedstawienie teatralne uczniów z PSP w Odechowie

We wtorek 27-maja  w Odechowie uczniowie przygotowali piękny występ wpisujący się w cykl przedstawień szkolnych związanych z obchodami 750 rocznicy nadania praw miejskich.
Młodzi aktorzy przedstawili kompozycję etiud obejmującą tematem historię powstawania miasta Skaryszew wraz z odtworzeniem aktu nadania lokacji miastu Skaryszew przez Bolesława Wstydliwego w 1264 r..

Scenariusz przygotowany przez pana  Toamsza Niewczasa w niezwykle piękny ale i zabawny sposób przybliżył widom okres skaryszewskiego średniowiecza oraz dostarczył wiele ciekawych informacji z historii miasta.

Mogliśmy podziwiać nie tylko piękne głosy uczniów odechowskiej szkoły podczas wykonywania specjalnie na tą okazję przygotowanych  ale również pokazy taneczne.

Pięknie wykonane przedstawienie oprawione było kunsztownie wykonaną scenografią.
Przedstawienie było również pięknym prezentem na Dzień Matki – gdyż tego dnia w PSP w Odechowie obchodzony był dzień święta wszystkich mam.

Na zakończenie zarówno pani Dyrektor PSP w Odechowie Elżbieta Osuch,  pan Burmistrz Ireneusz Kumięga oraz proboszcz parafii w Odechowie ks. kan. Andrzej Łączyński podziękowali nauczycielom, rodzicom  i przede wszystkim dzieciom za zorganizowanie tak pięknego przedstawienia.

 

Galeria zdjęć: