CHÓR ,,AD GLORIAM DEI” VEL ZESPÓŁ LUDOWY ,,SKARYSZEWIACY” RAZ JESZCZE

Dnia 11.01.2015 roku o godzinie 17.00, w kościele pod wezwaniem Św. Jakuba Apostoła a Skaryszewie, odbyła się Msza św. w intencji darczyńców, sympatyków, członków chóru i ich rodzin. Było to swoiste podziękowanie tym wszystkim, którzy z potrzeby serca i sympatii pomogli zespołowi w realizacji zamierzenia,tórego celem było uszycie regionalnych ,,kiecek” ludowych oraz uzbieranie funduszy na dokompletowanie tych strojów zapaską przedsobną orza trzewikami.
 Po Mszy św. odbył się krótki koncert, na którym zespół zaprezentował pięć pastorałek. Znalazły się tam także te dwie, dzięki którym w tym roku, ,,Skaryszewiacy” dostali wyróżnienie na ,,Festiwalu Kolęd i Pastorałek. Staropolskie kolędowanie”, który odbył się w radomskiej Resursie.
 Przy okazji koncertu pani chórmistrzyni, Paulina Mamczarz, mogła bardzo serdecznie podziękować dobrodziejom, dzięki którym udało się to przedsięwzięcie ale także zaprezentować i podkreślić, jak wielkim bogactwem folklorystycznym ( do tej pory niepoznanym) dysponuje ziemia radomska.
|

Wizyta w przedszkolu 😉

DSC01704

Trzy dni po koncercie zespół zaprezentował się dzieciom z Niepublicznego Przedszkola w Makowcu. Został tam zaproszony przez panią dyrektor placówki, Elżbietę Piasecką. Zaśpiewał kilka pastorałek. Dzieci podziwiały kolorowe stroje oraz uczesanie. Niektóre próbowały swoich sił w grze na akordeonie, oczywiście pod czujnym okiem pana Mariana Sochaczewskiego (jedynego pana w tym zespole. Jak sam się określa ,,rodzynka”). Wspólnie zatańczono taniec ,,grozik” – dzieci i dorośli. Całą wizytę zakończył słodki poczęstunek przygotowany przez panie przedszkolanki (za który zespół serdecznie dziękuje).