Zakończenie Ferii na Targowej

Wszystko co dobre kiedyś się kończy, i tak też stało się w piątek na Targowej w Skaryszewie. Prowadzone przez dwa tygodnie zajęcia, a dokładnie warsztaty plastyczne z elementami muzycznymi i teatralnymi dobiegły końca. Zgodnie z wcześniej przygotowanym scenariuszem zająć, na zakończenie odbyło się przedstawienie w którym aktorami byli same dzieci. W ten sposób przybyli na zakończenie „Ferii na Targowej” rodzice mogli podziwiać dokonania swoich pociech. Śladami Smoka Wawelskiego ruszył kolorowy pociąg, który objechał wszystkie poznane na warsztatach krainy. Dzieci zaprezentowały wykonane przez siebie prace jak również śpiewały piosenki związane z omawianym w danym momencie regionem naszego kraju. W przedstawieniu wystąpił również prężnie rozwijający się zespól ludowy SKARYSZEWIACY, który oprócz prezentacji swojego repertuaru przez cały czas akompaniował dzieciom podczas śpiewu.

Najlepszą rzeczą jest jednak to że zarówno scenografię jak i elementy strojów zostały wykonanie prze same dzieci. Pokazuje to nam jak w prosty i łatwo przyswajalny sposób możemy poszerzać naszą wiedzę i przede wszystkim wiedzę dzieci na temat pięknych walorów etnograficznych naszego kraju. Poprzez aktywny udział w zajęciach, rozwój manualny, muzykę i teatr poznane wiadomości dużo dłużej pozostaną w pamieć niż bierne oglądanie  przedstawień czy prezentacji. Dużą role odegrało tu zaangażowanie osób takich jak pani Maria Ostrowska, Agnieszka Ruszczyk, oraz Paulina Mamczarz, które w sposób zaplanowany i przemyślany opracowały scenariusz zajęć.

Na zakończenie dla wszystkich została przygotowana niespodzianka w postaci kulinarnych słodkości. Już teraz wielu uczestników zadeklarowało swoje uczestnictwo w kolejnych edycjach. Organizatorom  nie pozostaje więc  nic innego jak zaprosić wszystkich chętnych do uczęszczania na zajęcia plastyczne na Targowej, które pod patronatem naszej biblioteki odbywają się dwa razy w tygodniu .

Organizatorzy dziękują wszystkim, którzy  pomogli w realizacji zajęć a w szczególności władzom naszego miasta z panem Burmistrzem Ireneuszem Kumięgą na czele , pani Jadwidze Romanowskiej, dyrektor Miejsko-Gminnej Biblioteki Publicznej w Skaryszewie, panu Tomaszowi Góździowi kapelmistrzowi skaryszewskiej Orkiestry Dętej oraz Zespołowi Ludowemu SKARYSZEWIACY 😉 .

Fotorelacja z zakończenia FERII na TARGOWEJ: