Konkurs na Dyrektora Z.O.O. w Skaryszewie – bez niespodzianek

A jednak plotki okazały się prawdą. Konkurs na nowego dyrektora Zespołu Obsługi Oświaty zostaje rozstrzygnięty zgodnie z krążącymi od jakiegoś czasu informacjami na korzyść byłej radnej rady miejskiej w Skaryszewie. Nasuwa się więc wniosek że nasz pan Burmistrz pozostaje wierny swojej starej ekipie i nie pozostawi nikogo na tzw. lodzie. Przypominamy iż była radna straciła stanowisko dyrektora Szkoły Podstawowej w Niedarczowie w związku z decyzją Rady Gminy Kazanów o zamknięciu tejże placówki.

W naszej ocenie już samo ogłoszenie konkursu na dyrektora Z.O.O. w Skaryszewie jest przedsięwzięciem nieuzasadnionym. Jednym z argumentów przeciw jest bardzo wysoki wskaźnik kosztów funkcjonowanie oświaty w naszej gminie, logicznym wydaje się więc niegenerowanie dodatkowego etatu, dodajmy kierowniczego. Jak pokazał ostatni okres związany z przebywaniem obecnego dyrektora Józefa Pawlaka na zwolnieniu, brak osoby dyrektora nie spowodował zawalenia się systemu oświaty w gminie Skaryszew a nawet w żadnym stopniu nie odbił się na jakości działania tej jednostki. W związku z tym logicznym było pozostawienie tej jednostki bez etatu dyrektora a jednie rozszerzenie kompetencji zastępującej pana Pawlaka z bardzo dobrym skutkiem pani Elżbiety Czajkowskiej. W ten sposób można było nie tylko usprawnić działanie jednostki, ale przede wszystkim pokazać wole podejmowania kroków mających na celu redukcje kosztów funkcjonowania oświaty w naszej gminie.

Jak widać górę nad rozsądkiem w działaniu biorą tutaj animozje osobiste i relacje związane z funkcjonowaniem poprzedniej rady miejskiej. Chcielibyśmy zwrócić Państwa uwagę na to iż wszelkie ruchy kadrowe które możecie obserwować w skaryszewskim magistracie są w wyłącznej kompetencji Pana Burmistrza a Rada Miejska nie ma żadnego wpływu na to kto, za ile i z jakiego powodu zostanie zatrudniony w urzędzie. Nasze największe obawy związane są z tym co dzieje się na arenie życia publicznego w Skaryszewie budzi ta właśnie samowładność i nieliczenie się ze zdaniem innych, choćby radnych rady miejskiej. Bezskutecznie domagają się oni określenia kierunku do którego zmierza cały system oświatowy w naszej gminie. Ubolewamy nad tym iż nie są podejmowane konsultacje i rozmowy z których można by było wysnuwać racjonalne wnioski.

Pozostaje mieć tylko nadzieją że nowy dyrektor Z.O.O. opracuje plan działania i pokaże kierunek do którego zmierza oświata w gminie Skaryszew a otrzymany etat nie będzie li tylko przechowalnią urzędniczą. Biorąc pod uwagę wieloletnie doświadczenie czekamy na takie działania nowego dyrektora , które poprawia komunikacje a także wyeliminują ew. niedociągnięcia.

Podsumowując „Psy szczekają karawana idzie dalej”. Choć dalecy jesteśmy od siania plotek i szerzenia nieprawdy to w obecnej sytuacji i obserwując dotychczasowe działania – „Zachowaj nas Panie – przed iszczeniem się pozostałych plotek.