Odpust św. Jakuba – otwarcie Szlaku św. Jakuba na Mazowszu

W sobotę w naszej parafii obchodziliśmy jedno z najważniejszych świąt naszej skaryszewskiej wspólnoty, tj, odpust świętego Jakuba. Tegoroczne obchody były o tyle donioślejsze niż zwykle, gdyż połączone zostały z uroczystym zakończeniem prac przy remoncie naszej zabytkowej świątyni. Mszy Św. odpustowej przewodniczył ks. bp Piotr Turzyński, który dokonał poświęcenia dachu (ze specjalnie udostępnionego strażackiego kosza),a także drzwi, zabytkowego portalu oraz okien. Przypomnijmy, że w ciągu trzech miesięcy zabytkowy kościół zyskał nowy blask. Wyremontowany został dach świątyni, wymieniona stolarka i ślusarka okienna, drzwi główne, odnowiony został portal główny. Zamontowany został kiosk multimedialny i system do transmisji wydarzeń kulturalnych on-line. Udogodnieniami, dzięki zakupieniu schodołazu, mogą cieszyć się także osoby niepełnosprawne . Uatrakcyjniona w związku z tym została oferta turystyczna zarówno Skaryszewa, jak i całego Mazowsza.

Podczas odpustowej mszy św. ks. Proboszcz Dariusz Skrok, który jest inicjatorem całego przedsięwzięcia, skorzystał z okazji by podziękować wszystkim dobrodziejom i ofiarodawcom. Bez nich tak ogromna inwestycja nie mogłaby być zrealizowana.

Na ręce bp Piotra Turzyńskiego ofiarował podziękowania w postaci specjalnej kamiennej ‚Muszli św. Jakuba”, swoistego wyróżnienie za pomoc w realizacji naszego wielkiego dzieła.

Specjalne podziękowania skierowane zostały w kierunku wicewojewody – Pana Dariusza Piątka, określając go ojcem chrzestnym tego wspólnego dzieła. Dziękując ks. Dariusz Skrok szczególną uwagę zwrócił na to, iż Pan Dariusz Piątek przez cały czas tj okres trzech miesięcy służył wsparciem merytorycznym przy rozwiązywaniu różnorakich problemów.

Największe jednak podziękowania zostały skierowane do wszystkich parafian, ludzi otwartego serca którzy ofiarnie wspierali i wspierają tak wielką inwestycję.

Symboliczne więc od tejże soboty nasza zabytkowa świątynia stała się częścią Mazowieckiego Szlaku św. Jakuba. Liczymy, że w związku z tym nasze całe miasto zyskuje dodatkowy walor turystyczny. Stając się bowiem stacją „Szlaku św Jakuba na Mazowszu” otwieramy sobie drogę do nowego, jakże ciekawego rozwoju.

Dodatkową atrakcja przygotowaną przez organizatorów był występ artysty scen operowych Pana Andrzeja Batora, którego koncert odbył się w naszym kościele o godzinie 19-tej. Podczas koncertu artysta prezentował swój barwny repertuar, dedykując poszczególne utwory w kierunku ofiarodawców na dzieło remontu skaryszewskiej świątyni.

Ze strony redakcji przekazujemy ogromne gratulacje i podziękowania na ręce ks. dr. Dariusza Skroka, a także całej skaryszewskiej wspólnoty parafialnej.

———————————————————————

Galeria zdjęć