Zaangażuj się w Akcję! ZOSTAŃ DARCZYŃCĄ!

Po raz kolejny w naszej gminie ruszyła SZLACHETNA PACZKA, projekt ogólnopolski organizowany przez Stowarzyszenie WIOSNA, który od 15 lat jednoczy Polaków wokół idei mądrego pomagania. Misją projektu jest zmiana lokalnego środowiska i inspirowanie ludzi, którzy mierzą się z trudnościami do dalszej walki o poprawę swojego losu.

Jedną z form współtworzenia projektu SZLACHETNA PACZKA, do której Państwa zapraszamy jest podjęcie się roli Darczyńców.

Darczyńcą może zostać każdy!

Darczyńcy przeważnie przygotowują Paczki w grupach, wraz ze swoimi przyjaciółmi, kolegami z pracy, czy ze studiów. Darczyńcami zostają też całe klasy szkolne, instytucje stowarzyszenia czy firmy. Przygotowanie Paczki jest więc niesamowitą okazją, aby spędzić wspólnie czas i zintegrować się w tej pomocy.

Już 21 listopada 2015 r. nastąpi oficjalne otwarcie internetowej bazy rodzin. Od tego dnia można zostać Darczyńcą i przygotować pomoc dla konkretnej Rodziny . Na stronie www.szlachetnapaczka.pl wybieramy województwo mazowieckie, następnie Rejon Wierzbica i Okolice (Kowala, Jastrząb, Skaryszew i Orońsko), potem zapoznajemy się z historiami Rodzin i pomagamy wybranej przez siebie Rodzinie.

Potrzeby Rodzin są naprawdę różne, zazwyczaj jest to żywność, środki czystości czy koc ale niekiedy łóżko dla dziecka czy lodówka, której wiele Rodzin do tej pory nie miało w swoim domu. Jednak w Paczce to nie rzeczy są najważniejsze. Najważniejszym prezentem dla żyjących w zapomnieniu jest świadomość : „Ktoś o mnie pamięta, ktoś we mnie wierzy”.

Lider Rejony Wierzbica i Okolice wraz z Wolontariuszami serdecznie zachęcają wszystkich ludzi dobrej woli i wielkiego serca do włączenia się w akcję.

Współdziałając z nami, mają Państwo wkład w sukces realizacji projektu. Dają Państwo szansę na realną pomoc rodzinom w lokalnym otoczeniu.

WSPIERAJCIE REJON WIERZBICA I OKOLICE

(Kowala, Jastrząb, Skaryszew I Orońsko)

Serdecznie pozdrawiamy

Lider i Wolontariusze Szlachetnej Paczki