Jest porozumienie parafii p.w. św. Jakuba Apostoła w Skaryszewie z Urzędem Miasta i Gminy w Skaryszewie

W piątek 18-tego grudnia w skaryszewskim magistracie, pomiędzy parafią p.w. św Jakuba Apostoła w Skaryszewie reprezentowaną przez ks. kan. dr. Dariusza Skroka, a Urzędem Miasta i Gminy Skaryszew reprezentowanym przez Pana mgr inż. Ireneusza Kumięgę, podpisana została umowa na przebudowę zjazdu do kościoła od strony ul. Mickiewicza.

Po kilku miesiącach negocjacji popartej przyjętym jednogłośnie przez Radę Miejską stanowiskiem zobowiązującym Burmistrza do działań w tym kierunku, udało się wypracować porozumienie określające zakres zadania. Przedmiotem działań będzie przebudowa zatoki autobusowej, budowa mini ronda z miejscami postojowymi na terenie należącym do parafii a co najważniejsze budowa nowej bramy wjazdowej (technicznej) zapewniającej bezpieczeństwo przeciwpożarowe dla naszego największego zabytku jakim jest XVIII-wieczny kościół.

Realizacja tegoż zadania pozwoli na rozwiązanie problemu parkowania  samochodów uczestniczących zarówno w uroczystościach ślubnych jak i pogrzebowych. Poprawi się zatem jakość życia mieszkańców gminy Skaryszew jak i bezpieczeństwo ruch na tym terenie.

Chcielibyśmy zatem podziękować wszystkim popierającym nasze  działanie w szczególności ks. proboszczowi pod którego zarządem znajduje się teren oraz  panu burmistrzowi, który  zapewniał iż jest niezwykle przychylny temu pomysłowi i postara się by zadanie to zrealizowane zostało w roku 2016.

Z naszych informacji wynika również iż jest  porozumienie w sprawie budowy miejsc parkingowych w centrum Skaryszewa od strony parafialnego stawu. Jednak w związku z wieloma innymi zadaniami realizowanymi przez miasto i gminę zadanie przebudowy zjazdu od strony ul. Mickiewicza potraktowane zostało priorytetowo.

 

DSC_6284

 

fot.Daniel Rogala