Klub Radnych Samorządni zablokował podwyżkę za wodę proponowaną przez Burmistrza

Na sesji Rady Miejskiej dn. 18.11.2016r. Klub Radnych Samorządni w składzie Waldemar Łukasiewicz, Piwoński Stanisław, Jan Jeżmański, Tomasz Madej, Daniel Rogala, Piotr Jankowski, Emil Budzyński, sprzeciwił się proponowanej przez Burmistrza Ireneusza Kumięgę podwyżce opłat za wodę mającą obowiązywać od początku 2017r.

Burmistrz wnosił o odstąpienie od dotacji przedmiotowych Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Skaryszewie na 2017. Taka uchwała skutkowałaby podwyżką dla odbiorców.
Jak twierdził Burmistrz, podwyżka jest zasadna i zwiększy wpływy budżetowe w szczególności na rok 2017, które chciałby przeznaczyć na inwestycje.
Za przyjęciem uchwały skutkującej podwyżkami opowiedzieli się Radni wybrani z Komitetu Wyborczego Wyborców Ireneusza Kumięgi tj. Krystyna Barańska, Piotr Domagała, Tomasz Kicior, Leszek Skórnicki, Grzegorz Sowa.

Radni Klubu Samorządni nie podzielili jego poglądu nie widząc w tym działaniu dobra mieszkańców całej gminy. Według Radych w związku z tym iż Burmistrz Skaryszewa nie ma zwyczaju rozmawiać ze wszystkimi Radnymi, ta podwyżka to jedynie próba zabezpieczenia środków na inwestycje planowane wyłącznie przez Burmistrza.
Przedstawiony Radnym w listopadzie projekt budżetu wskazywał na potrzebę doinwestowania inwestycji w roku 2017 choćby przyspieszenia rozpoczęcia budowy szkoły Sołtykowie.

3 comments on “Klub Radnych Samorządni zablokował podwyżkę za wodę proponowaną przez Burmistrza

 1. Sołtys Piotr Mardal 1 stycznia 2017 at 16:59 - Reply

  Proszę nie wprowadzać w błąd czytelników.
  Pieniądze pochodzące od tzw. odstąpienia od dotacji miały zostać przeznaczone na modernizację infrastruktury wodociągowej i w niedalekiej przyszłości miałyby pozwolić na ograniczenie kosztów dla odbiorców końcowych czyli nas.
  Płacić to dopiero zaczniemy ale po tej „mądrej” decyzji.

  • admin 4 stycznia 2017 at 10:37 - Reply

   Proszę nie pisać bzdur – i to mówię stanowczo – bo po tej decyzji nikt nic więcej nie zapłaci – a przeznaczenie na infrastrukturę to tylko ściema – zasadniczo chodzi o większe wpływy w budżecie czyt. potrzeba kasy na dużą inwestycję – w roku 2016 na Sołtykowie wykonano infrastrukturę do pustych pól – to komu ona będzie służyć ? zającom ? bo w tym momencie to one mogą być odbiorcami końcowymi

 2. Sołtys Piotr Mardal 16 stycznia 2017 at 18:22 - Reply

  To może inaczej.
  Litr najtańszej wody mineralnej, butelkowanej, w sklepie kosztuje około 70 groszy.
  To oznacza że metr sześcienny wody (1000 litrów) kosztuje około 700 złotych.
  My płacimy w okolicach 3,50 złotego za metr sześcienny.
  Oznacza to że gmina nam dostarcza wodę po cenie 200 razy mniejszej niż ją możemy kupić w sklepie. Na dodatek ona sama z kranu leci i nie musimy jej wozić ze sklepu czyli ponosić dodatkowych kosztów transportu.
  Chyba jasne i zrozumiałe !
  Ale skąpemu ta i tak za drogo .
  Proste. Policzcie sobie sami i nie bijcie piany o nic.
  Prostak to jest taki że jak usłyszy o podwyżce to od razu się spieni. To ten prostak (i baran właściwie) niech sobie weźmie kalkulator i sobie obliczy. No tutaj zakładam optymistyczny wariant że umie on obsługiwać kalkulator.
  No to teraz czekam na kontrargumenty.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *