Skaryszewskie otwarcie sezonu motocyklowego 2017

7 maja 2017 – to już historyczne wydarzenie dla naszej lokalnej społeczności.  Udało się bowiem po raz pierwszy otworzyć sezon motocyklowy.

Już w ubiegłym roku planowałem razem z księdzem proboszczem Dariuszem Skrokiem to wydarzenie.
Od kilku lat obserwujemy iż społeczność „Motórzystów” w naszej gminie wzrasta. Kiedy dowidziałem się iż ks. Dariusz również zakupił motocykl,  zaproponowałem ks. proboszczowi – parafialne otwarcie sezonu w 2017r. Przed imprezą mieliśmy niemałe obawy że nie będzie wielu chętnych, jednak niepotrzebnie. 7 maja Baracia „Motórzyści” nie zawiedli, była nas naprawdę spora ilość bo ok. 50 jednośladów.
Po mszy w naszej intencji, na placu kościelnym odbyło się poświęcenie maszyn. Następnie wspólnie wyruszyliśmy na małą paradę objeżdżając ścieżki naszej gminy.  Wśród mieszkańców widać było nie lada zainteresowanie – ryk tylu silników nie mógł bowiem przejść bez echa.
Ks. Dariusz wyszedł z nowym pomysłem założenia Klubu motocyklowego św. Jakuba w Skaryszewie, więc sprawa integracji właścicieli jednośladów staję się rozwojowa ;). Zapraszamy więc do dołączania.

Jeszcze raz wielkie dzięki za waszą obecność – Bardzo fajnie że jest MOC – i oczywiście do zobaczenia na następnej imprezie – pierwsze koty za płoty – Jak coś to piszcie też swoje sugestie co i jak można zrobić lepiej   – a  może tak zakończenie sezonu ?

Z pozdrowieniami |
Daniel Rogala